İNCAL OMG TÜRKÜSÜ VE SÖZLERİ
(Gübrelerin Efesi)
social facebook button blue icontwitter button ile ilgili görsel sonucuinstagram button ile ilgili görsel sonucu İLETİŞİM

 

 
    ANASAYFA HAKKIMIZDA ÜRÜNLER
--Organomineral Gübre
--Toprak Düzenleyici
--İncal MASK
ORGANİK
SERTİFİKASI
VE TESCİL
BELGELERİ
ARGE VE
BİLGİLENDİRME
YAZILARI
KULLANICILAR
--Çiftçi Videoları
--Çorakta Tarım
TANITIM
TOPLANTILARI
VE HABERLER

BAYİLERİMİZ
--Tariş Koop.
--Tar. Kalkınma Koop.
--Tarım Kredi Koop.
--Özel Bayilerimiz
 


 

HAKKIMIZDA

 

BİZ FARKLIYIZ!
Çünkü İncal OMG Organomineral Gübre’de
Zeolit/Clinoptilolit'e Emdirilmiş Sıvı Hümik Asit Var!

   


 

 

İNCAL MİNERAL GÜBRE ve YEM SAN. TİC. LTD. ŞTİ.

Hoşgeldiniz...
İncal Mineral Gübre ve Yem Sanayi Ltd. Şti. Klinoptilolit (Zeolite - Clinoptilolite ) ile Organomineral Toprak Düzenleyici ve Organomineral Gübre üreticisi olup dünyanın birçok ülkesine ihracat yapan bir firmadır. Yurtdışına olan ihracatlarımız İzmir limanı ve çevre limanlardan gerçekleştirilmektedir.

Gördes-Manisa'da bulunan madenimiz 18 Milyon ton görünür rezervi ile %96 saflıktadır. Firmamız 2002 yılında yeniden üretime başlamış olup, 1996 yılından beri yurtiçine 2002 yılından itibaren ise ihracata başlamıştır. Yüksek Kalite Klinoptilolit üretimimiz aylık 10.000 tondur. İncal Mineral Türkiye'nin ilk Klinoptilolit üreten maden firması olup, Klinoptilolit üreten firmaların en büyüklerinden biridir.

İncal Mineral'in ürettigi Klinoptilolit ( Clinoptilolite - Zeolite ) Tarım, Hayvancılık, Su arıtma, ve Çeşitli Sanayi ürünleri üretimi aşamalarında kullanılan bir madendir.

Firmamız kuruluşundan bu güne kadar Amerika, Avrupa, ve Asya Kıtalarında 21 farklı ülkeye ihracat yapmaya devam etmektedir.

Şirketimiz tarafından üretilmekte olan İncal OMG Organomineral Toprak Düzenleyici ürünümüz 2005 yılında ve İncal OMG Organomineral Gübre ürünümüz ise 2017 yılında Türkiye pazarına sunulmuştur.

     

 

İNSANLIK VE ÇEVRE İÇİN TÜRKİYE’NİN PETROLÜ ZEOLİT-CLİNİPTİLOLİTE MADENİ KULLANIMI YASALARLA ZORUNLU OLMALIDIR.

Milyonlarca yıl evvel volkanların patlaması ile ortaya çıkan kül ve lavların göl veya deniz suları ile kimyasal reaksiyona girmesi ile oluşmuş PİŞMİŞ GÖZENEKLİ TAŞA ZEOLİT denir. Eskiden buharlı trenlerdeki taş kömürünün buharda pişip kok kömürü olması gibi.

Zeolitin gözenekleri MOLEKÜLER ELEK işlevi görür. Zeolit doğal olarak negatif yüklüdür ve yüksek iyon değiştirme kapasitesi sayesinde bir çok çeşit gazı ve kokuyu, suyu ve nemi petrokimyasal maddeleri, düşük düzeyde radyoaktif elementleri, amonyumu, TOKSİNLERİ, AĞIR METALLERİ ve birçok solüsyonu tutma ve soğurma özelliğine sahiptir.

Zeolit belirtilen özellikleri nedeniyle insanlık ve çevre için çok önemlidir. Zeolitin 42 çeşidi olup, Clinoptilolite çeşidi en önemlisidir. Dünyanın en önemli Clinoptilolite madeni ocakları Türkiye’dedir.

 

ZEOLİT/CLINOPTILOLITE MADENİ, İNSANLIK VE ÇEVRE İÇİN ÇALIŞAN DOKTOR, VETERİNER, ÇEVRE MÜHENDİSİ, ECZACI VE SAĞLIKLI GIDALAR ÜRETEN ZİRAAT MÜHENDİSİ VE ÇİFTÇİDİR.

1) Ruslar Çernobil Nükleer kazasından sonra santralin üzerine  radyoaktif sızıntıyı önlemek için milyon ton zeolit attılar.

2) Japonlar Fukushima nükleer santralinden denize sızan nükleer radyoaktif elementleri emmesi için binlerce ton zeolit bıraktılar.

3) Dünyadaki tüm suların zeolitle temizlenmesi için yasa çıkartılması gerekiyor. (halen kum filtreler kullanılıyor)

4) Zeolit toksinleri bağlar. Bu nedenle insan sağlığının  en büyük tehdidi olan kanser yapıcı toksinlerden korunmak için, insanlar zeolit tüketmelidir.

5) Zeolitli ekmekler daha geç bayatlar.

6) Tüm ilaçlarda taşıyıcı olarak zeolit kullanılmalıdır. Bu şekilde ilaçlar kontrollü salınım yaparak daha etkin olur.

7) Tüm hayvanlar büyükbaş, küçükbaş ve kanatlılar zeolit yediği takdirde et ve süt ürünleri ile yumurtada toksin olabilecek ağır metaller olmaz. İnsanlar gıda ve beslenme kaynaklı hastalıklardan korunmuş olur. Bu konuda Tarım Bakanlığının ve Avrupa Birliğinin izin vermiş olması yeterli değildir.Yemlere zeolit ilave edilmesi zorunlu olmalıdır. Bunun için Türkiye öncülük edip yasa çıkararak Dünyaya örnek olabilir.

8) Tarımda kullanılan  tüm kimyasal gübrelere zeolit ilave edilmelidir. Ancak halen taşıyıcı olarak kum kullanılıyor. Zeolit kullanıldığı zaman kontrollü salınım gerçekleşeceğinden hem gübre kullanımı azalır, etkinliği artar hem de toprakta gübrelerden kaynaklanan kimyasal kirlenmenin önüne geçilmiş olur. Türkiye yasa çıkararak Avrupa’ya ve Dünya’ya öncülük etmelidir.

9) Zeolit ve leonardit kullanarak Dünya’daki tüm çölleri tarıma açabiliriz. Bu şekilde iklimle ilgili endişelere çözüm bulabiliriz.

10) Türkiye Dünyanın en büyük ve kaliteli zeolit rezervlerinin sahibi olarak zeolit konusunda Dünyaya önderlik etmeli ve TÜBİTAK, ÜNİVERSİTE VE ARAŞTIRMA ENSTİTÜLERİ Dünyadaki eşitleriyle ilişkiye geçip, zeolit kullanımının artması için işbirliği yapmalıdır.

11) Türkiye Cumhuriyet Devleti konuya sahip çıkıp, Birleşmiş Milletlerde Zeolit Konferansı düzenlenmesini sağlamalıdır. Çünkü insanlık tarihi zeolitten önce ve zeolitten sonra olmak üzere ikiye ayrılacak, Türkiye bu konuda önder olmalıdır.

 

Saygılarımla….
İbrahim İNCAL

 

 

 
ANASAYFA | HAKKIMIZDA | ÜRÜNLER | BELGELER | FİLMLER | HABERLER | İLETİŞİM
Copyright © 2017 İNCAL MİNERAL GÜBRE VE YEM SAN. TİC. LTD. ŞTİ.