İNCAL OMG TÜRKÜ SÖZLERİ
(Gübrelerin Efesi)

        social facebook button blue icontwitter button ile ilgili görsel sonucuinstagram button ile ilgili görsel sonucu

 

 
  ANASAYFA HAKKIMIZDA ÜRÜNLER BELGELER UYGULAMA
VİDEOLARI
HABERLER
BAYİLERİMİZ
İLETİŞİM  

 

ÜRÜNLER

 

İncal OMG Organomineral Toprak Düzenleyici

 

   

İncal OMG
Organomineral
Gübre


İncal OMG
Organomineral
Toprak Düzenleyici


 

İNCAL OMG ORGANOMİNERAL TOPRAK DÜZENLEYİCİ NEDİR?

Şirketimiz İncal Mineral Gübre ve Yem San.Tic. Ltd. Şti, Türkiye’nin Madenlerini kullanarak, Tarımın sorunlarını çözen İncal OMG Organomineral Toprak Düzenleyici  isimli Organik + Mineral Toprak Düzenleyici üretmiştir.

Ürünümüz tarımdaki üç temel soruna çözüm getirmektedir.
a) Toprağın su tutma kapasitesini yükseltmekte

b) Toprağın organik madde miktarını arttırmakta

c) Bitkinin kök bölgesini nemli tutarak, kökleşmeyi hızlandırmaktadır.

2005 yılından beri üretmekte olduğumuz İncal OMG Organomineral Toprak Düzenleyici yıllar içinde birçok ilçede yüzbinlerce dönüm tarlada her türlü üründe kullanılmış ve olağanüstü sonuçlar alınmıştır. Hasatlara ilişkin filmler www.incalomg.com web sitesinde izlenebilir.

İncal OMG Organomineral Toprak Düzenleyici kullanılan tarlalarda %20~%30 ürün artışı ile birlikte  en az bir sulama tasarruf edilmiş ve toprak yumuşamıştır. İncal OMG Organomineral Toprak Düzenleyici’nin aynı tarlada birkaç yıl kullanılması ile toprağın organik madde miktarı artmış ve verimlerde her yıl artışlar devam etmektedir. İncal OMG Organomineral Toprak Düzenleyici çölleşmeye ve susuzluğa çaredir.

     


İNCAL OMG ORGANOMİNERAL TOPRAK DÜZENLEYİCİ MADENLERİN OVAYA İNDİRİLMESİ PROJESİDİR.

İncal OMG Organomineral Toprak Düzenleyici’nin üretiminde 2 ana maden kullanılmaktadır.

a)Klinoptilolit
b)Leonardit

Klinoptilolit su ve gübre deposu olarak çalışan, yüksek iyon değiştirme ve su tutma kapasitesine sahip, toprağı nemli, havadar ve geçirgen tutan bir madendir. Leonardit ise toprağın fiziksel, kimyasal ve biyolojik aktivitesini arttıran ve yüksek oranda hümik asit içeren, toprağa uygulandığında humus oluşturarak bağıl haldeki bitki besin elementlerinin alımını kolaylaştıran organik madde kaynağı düşük ph’lı bir madendir. Bu iki madenin bir araya getirilmesi tarım için büyük bir buluştur.

İNCAL OMG ORGANOMİNERAL TOPRAK DÜZENLEYİCİ NASIL KULLANILIR?

İncal OMG Organik Mineral Toprak Düzenleyicidir. Bu nedenle halen kullanılmakta olan kimyasal gübreler normal şekilde kullanılacaktır.

- İncal OMG Organomineral Toprak Düzenleyici 50-100 kg/dekar olarak taban gübresinden ayrı olarak ekim ve dikim işlemi yapılırken kullanılacaktır.
Her ürün döneminde bir defa tabandan kullanılmaya devam edilecektir.

- İncal OMG Organomineral Toprak Düzenleyici Ağaç Fidanı dikiminde dikim çukuruna 1kg. toprağa karıştırılarak uygulanır.

- Fidan yetiştirmek için 1m3 fidan harcına 50 kg. İncal OMG Organomineral Toprak Düzenleyici uygulanır.

- İncal OMG Organomineral Toprak Düzenleyici Ağaçlarda kullanımında ağaç yaşı çarpı 150 gr. olarak kullanılacaktır.

İNCAL OMG ORGANOMİNERAL TOPRAK DÜZENLEYİCİ KULLANIM ALANLARI

İncal OMG Organomineral Toprak Düzenleyiciiçeriği ve formülü ile Türkiye’de ve Dünyada Tektir. Bitkinizi beslerken, Toprağınızı ıslah eder ve %20 – 60 verim artışı sağlar. Eğer toprağınızın kimyasal kirliliği yoğunsa daha yüksek verim artışları da görülebilir. Ayrıca her türlü üründe 10 – 25 gün erkencilik sağlar.

İncal OMG Organomineral Toprak Düzenleyici tabandan kullanılacak olup, Tarım alanları, Seralar,  Bahçeler ve Ağaçlar için TABAN gübresi ile yarı yarıya kullanılması tavsiye edilir. Ancak AZOTLU üst gübreler kesinlikle ihmal edilmeyecektir.

Gerekli olduğu kadar da zararlı olan kimyasal gübrelerin yıllarca kullanmanın sonucunda artık topraklarımız sıkılaşmış, fazla veya eksik beslenme sonucu topraklarımızın verimi çok düşmüştür. Ayrıca topraklarımızdaki pH dengesi bozulmuştur. Bu nedenle kimyasal gübrelerin kullanımı kontrol altına alınmalıdır. İncal OMG Organomineral Toprak Düzenleyici çiftçilerimiz için muadillerinin beşte biri fiyatına satışa sunulmuş olup, bayinizden temin edebilirsiniz.

Önemli Notlar :
1. İncal OMG Organomineral Toprak Düzenleyici’den daha iyi sonuç almak için doğrudan gübre olarak kullanmak yerine, kullanılmakta olan taban gübresini yarıya indirip diğer yarısını İncal OMG Organomineral Toprak Düzenleyici ile tamamlayarak kullanmanızı tavsiye ederiz.
2. İncal OMG Organomineral Toprak Düzenleyici sadece tabandan kullanılacaktır bu nedenle AZOTLU  ÜST gübreler kesinlikle ihmal edilmeyecek ve zamanında verilecektir.
3.Sulu tarımda tabandan İncal OMG Organomineral Toprak Düzenleyici kullanmayanlar ekimden itibaren en geç 45 gün içinde üstten İncal OMG Organomineral Toprak Düzenleyici kullanabilirler.
4. İncal OMG Organomineral Toprak Düzenleyici’yi tarlaya FIRFIR ile atarken, fırfırı fazla doldurmayınız.
5. BUĞDAY TARIMINDA: Ocak ayında tarla buzlu ve kar altında olsa dahi 10 kg. üre uygulaması mutlaka yapılmalıdır.
6. AYÇİÇEK VE NOHUT TARIMINDA: Ekim bahar aylarında kuruya yapıldığından yağmurdan yararlanmak için İncal OMG Organomineral Toprak Düzenleyici Ocak veya Şubat ayında sürülmemiş tarlaya atılıp, daha sonra Kompoze gübreleri ile  Nisan ayında ekim yapılacaktır.

İncal OMG Organomineral Toprak Düzenleyici'yi tarlanıza fırfır ile atınız...

 


 

 
ANASAYFA | HAKKIMIZDA | ÜRÜNLER | BELGELER | FİLMLER | HABERLER | İLETİŞİM
Copyright © 2017 İNCAL MİNERAL GÜBRE VE YEM SAN. TİC. LTD. ŞTİ.